Ексклюзивні вишиті плаття та сукні ручної роботи

Український одяг, зокрема вишиті чоловічі, жіночі сорочки та вишиті плаття, є невід’ємним символом української культури, концентрованим відображенням історії та звичаїв українського народу. Завдяки тому, яким чином була вишита сорочка, можна було дізнатися про походження, статус і матеріальне благополуччя її володаря.

Особливою увагою наділявся жіночий одяг - сорочки, спідниці, вишиті сукні тощо. Одяг виготовлявся самостійно, повністю вручну, і якщо для нас, наприклад, можливість купити вишите плаття є звичним явищем, для наших прабабусь це виглядало б дивно і неприйнятно, адже одяг завжди був дуже особистою річчю. Кожна дівчина змалку вчилася прясти тканину, шити та вишивати одяг, він слугував показником її вправності та майстерності. Особливе місце займало весільне вбрання. Сукні вишиті бісером або нитками у різноманітних техніках, сорочки для нареченого та його батьків – все це ретельно готували майбутні наречені. Надягали весільний одяг лише раз, а потім ховали і зберігали у якості сімейного оберегу. Завдяки такому шанобливому ставленню до наших днів дійшли старовинні сорочки та весільні плаття з вишивкою з багатьох регіонів України, і в нас є змога милуватися ними, уявляючи, як саме наші прадіди та прабабусі виглядали в цей святковий день.

Якщо говорити про сучасність, вишитий одяг завжди був у моді, проте не можна не відзначити, як швидко зріс на нього попит протягом останніх років. Чоловічі та жіночі вишиванки усіх кольорів та стилів, плаття вишиті бісером та хрестиком, спідниці та крайки наповнили крамниці та інтернет-магазини. Вибір величезний, можна легко підібрати та купити вишиту сукню або інше вбрання собі до смаку. Окрім того, мода на український стиль вже вийшла далеко за межі країни, жіночі вишиті плаття в українському стилі регулярно з’являються на подіумах європейських та американських дизайнерів. Вишита сорочка стає класикою світової моди.

Ще декілька років тому вишиванки відігравали роль виключно святкового вбрання, проте все частіше вишиті сукні та сорочки з’являються на вулицях міст в будний день, без будь-якого приводу. Вишитий одяг навіть стає елементом ділового стилю, і це також чудова тенденція. Натуральні тканини, з яких шиються вишиванки, приємні до тіла, простий легкій крій підходить всім, дозволяє почувати себе комфортно та впевнено.

Хоча з кожним днем вишиванка отримує все більш сучасний вигляд, традиційні орнаменти залишаються особливим елементом українського одягу і несуть в собі зашифровані послання. Наприклад, вишиті плаття з маками користуються незміною популярністю у дівчат та жінок будь-якого віку, адже з давніх-давен мак є символом жіночої краси та любовних заклять.

Якщо в вашому гардеробі ще не має такого чудового елементу як вишиванка, то зараз саме час це виправити! Можна спробувати традиційний спосіб, тобто виготовити вишите плаття або сорочку самостійно, як це робили наші пращурі протягом багатьох століть. Проте якщо в вас немає часу або ще не вистачає вміння для такої кропіткої роботи, наш інтернет магазин вишиванок залюбки вам на допоможе. Ознайомтеся з вишитими платтями та сукнями на нашому сайті, і ви будете приємно здивовані красою, якістю та різноманітністю нашого одягу.

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

facebook logo twitter logo instagram youtube

НАШІ КОНТАКТИ

Магазин вишиванок Олещук. ТВК "Південний", Перша лінія 2/50, 2 поверх (раніше ТЦ Європа, 201а).