Красива вишиванка з квітами – розкіш родом з народу

На цьогорічному тижні моди у Нью-Йорку імениті дизайнери світу, затамувавши подих, милувалися красивими вишиванками з України. Квітучі орнаменти та чарівний колорит, втілений двома десятками дизайнерів в рамках єдиного проекту «Найулюбленіша», став справжньою сенсацією. І не дивно – адже барви та стилістика української вишивки зачаровують з першого погляду. А магія квітучої краси відчувається навіть коли дивишся на фото вишиванок – очей від них не відвести!

фото вишиванок

А починалася все ще у 17-му столітті. Тоді в Україну почали потрапляти матеріали, з якими майстрині змогли втілити найсміливіші ідеї. Бісер, лелітки, перлини, стрічки лягли на полотно і збагатили традиційну вишивку. Квіти на вишиванках втратили абстрактність і стали більш живими, отримали об’ємну фактуру. Навіть багаті поміщики не встояли проти такої краси – все частіше одяг для них оздоблювали народні майстрині. Та й самі панночки не цуралися такої роботи – і вишивали камізельки, сорочки та плаття разом зі сільськими дівчатами.

На основі такої кооперації виникали поміщицькі майстерні у багатьох селех Чернігівщини, Київщини і Полтавщини. Тут вперше з’явилися барокові рослинні мотиви, додалися нові кольори. П’ять основних барв (чорна, червона, жовта, синя та біла) тепер звільнили місце для зеленого і жовтогарячого, блакитного та бузкового. Люди фарбували нитки, використовуючи сік фруктів, відвари трав. А щоб колір тримався довше – запікали їх у житньому хлібі. В цей час виникли і нові техніки вишивання – брокарова хрестиком, мальована, коли на тканину олівцем наносили контур а потім вишивали по ньому. Народних умільців надихало все – і Петриківський розпис, і візерунки на фабричних упаковках, і картини українських художників, зокрема Катерини Білокур.

красива вишивка з квітами на платтях

Тож незабаром квітуча вишиванка стала повноцінним елементом жіночого одягу. Особливою популярністю користувалася красива вишивка з квітами на платтях, у яких міські панянки виглядали особливо ошатно. Мабуть, милуючись ними, Максим Рильський якось написав:

В небі сонця золотий клубочок

Розсипає нитки промінні,

Їх збирають рученьки дівочі

І гаптують цвіт на полотні

красива вишита бісером вишиванка з квітами

Пишні квіти і справді ніби виткані самим сонцем – буйні, життєрадісні, яскраві. Особливо цей настрій передає вишита бісером вишиванка з квітами, що зачаровує дивовижним мерехтінням. Недарма якось український дизайнер Андре Тан сказав, що в таких вишиванках та сукнях можна сміливо виходити на червону доріжку в Каннах. Та українкам не треба шукати такого ексклюзивного приводу, аби одягнути красиву вишиванку з квітами – вони можуть красуватися у ній коли і де завгодно! Завдяки великому вибору вишиванок ручної роботи на нашому сайті кожен може обрати свою, неповторну модель. Ну а ми готові одягнути у красиві вишиванки Львів та Дніпропетровськ, Київ і Одесу – щоб вся Україна по-справжньому розквітла!

красива вишиванка

Нова колекція жіночих, чоловічих вишиванок та ексклюзивних суконь з квітами вже у нашому інтернет магазині. Замовляйте!

 

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

facebook logo twitter logo instagram youtube

НАШІ КОНТАКТИ

Магазин вишиванок Олещук. ТВК "Південний", Перша лінія 2/50, 2 поверх (раніше ТЦ Європа, 201а).